ZADZWOŃ: 61 6711934516 026 509517 975 176

Wiadomości ubezpieczeniowe

Odszkodowanie – utrata wartości handlowej pojazdu

Właściciel, którego pojazd został uszkodzony w wyniku wypadku komunikacyjnego, ma prawo żądać odszkodowania, które pokryje w pełni szkodę doznaną w jego majątku. Generalnie ma zatem prawo do żądania...

Utrata wartości handlowej pojazdu – co oznacza i kiedy przysługuje?

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, odszkodowanie za uszkodzenie samochodu może obejmować oprócz kosztów jego naprawy także zapłatę sumy pieniężnej, odpowiadającej różnicy między wartością tego...

Odmowa odszkodowania za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa

W Polsce osoby kierujące pojazdami mechanicznymi oraz pasażerowie tych pojazdów mają obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa PRZED rozpoczęciem jazdy. Od tej generalnej zasady istnieją oczywiście...

Kapitalizacja renty

Możliwość skapitalizowania renty pojawia się dopiero po jej przyznaniu na rzecz osoby uprawnionej. Osoba pobierająca od ubezpieczyciela rentę (np. na zwiększone potrzeby czy wyrównawczą) otrzymuje...

Zaniżone odszkodowanie za naprawę pojazdu

Co zrobić gdy odszkodowanie przyznane za naprawę pojazdu jest zaniżone? Możliwości dalszego ubiegania się o dopłatę odszkodowania uzależnione są od tego czy sprawę prowadziliśmy z własnej polisy...

Skontaktuj się z nami

odszkodowania@primus.biz.pl

61 671 19 34 pn-pt w godz. 9-17
516 026 509 oraz 517 975 176
pn-pt w godz. 9-19, sobota 10-15.

Dokumentację prosimy przesyłać na adres e-mail odszkodowania@primus.biz.pl lub pocztą na adres biura:

Primus Dochodzenie Odszkodowań sp.j.
ul. Poznańska 62/80 (V piętro)
60-853 Poznań
(budynek Atanera).

Odszkodowanie za śmierć

Odszkodowania za śmierć, to szereg roszczeń, które wypłacane są wszystkim osobom uprawnionym. Kodeks Cywilny reguluje jakie roszczenia przysługują najbliższym członkom rodziny. Są nimi:

Zwrot kosztów pogrzebu

Ubezpieczyciel zwraca wszelkie koszty związane z pochówkiem, nawet wtedy gdy ZUS wypłacił już zasiłek pogrzebowy. Wydatki takie  należ rozumieć szeroko i są to m.in.: koszty bezpośrednio związane z pogrzebem, czyli przewóz zwłok, nabycie trumny, zakup miejsca na cmentarzu, ale również wydatki odpowiadające zwyczajom danego środowiska, tj. koszt postawienia nagrobka, wydatki na kwiaty, wieńce, odzież żałobną, koszty związane z poczęstunkiem dla osób biorących udział w pogrzebie. Poniesione koszty zwracane są tej osobie, która je poniosła.

Zadośćuczynienie za śmierć

Nowelizacja Kodeksu Cywilnego z dnia 30 maja 2008 roku wprowadziła instytucję zadośćuczynienia za śmierć najbliższego członka rodziny.  Zgodnie z nowymi przepisami, osoby uprawnione mają szansę otrzymać dodatkowe roszczenie, którego istotą jest przede wszystkim rekompensata doznanej krzywdy, a w szczególności cierpienia, bólu i poczucia osamotnienia po stracie bliskiej osoby. Odszkodowania za śmierć tytułem zadośćuczynienia to roszczenia, które ocenić najtrudniej. Konieczne jest wykazanie więzi emocjonalnych / rodzinnych, które łączą osobę poszkodowaną z ofiarą wypadku, ocena wielkości doznanej krzywdy oraz zakres cierpienia poszkodowanego po stracie najbliższego członka rodziny.

Stosowne odszkodowanie

Zgodnie z art. 446 § 3 Kodeksu cywilnego bliscy osoby zmarłej w wypadku mają prawo do ubiegania się o stosowne odszkodowanie w przypadku znacznego pogorszenia się sytuacji życiowej i finansowej. Jest to roszczenie jednorazowe, mimo iż często strata osoby bliskiej niesie za sobą długotrwałe konsekwencje finansowe. Przykładowo, odszkodowanie za śmierć, otrzyma żona zmarłego w wypadku mężczyzny, który był jedyną osobą uzyskującą dochód w rodzinie. Na stosowne odszkodowanie mogą liczyć również jego dzieci, ponieważ  ciążył na nim ustawowy obowiązek zapewnienia środków finansowych.

Podobnie jak w przypadku zadośćuczynienia, koniecznym jest sprawdzenie i wykazanie podstaw do roszczenia tego rodzaju odszkodowania za śmierć.

Renta

Art. 446 § 2 Kodeksu Cywilnego przewiduje możliwość uzyskania dla najbliższych członków rodziny

osoby zmarłej w wypadku renty obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku alimentacyjnego. Takiej samej renty mogą żądać również osoby, którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania.

Wysokość roszczeń, zawsze zależy od oceny cierpienia, wielkości poniesionej krzywdy, również od wieku zmarłego i wieku osób uprawnionych do odszkodowania. To w jakiej wysokości zostanie wypłacone odszkodowanie za śmierć w wypadku determinuje wiele czynników, których prawidłowy osąd pozwala uzyskać godziwe odszkodowanie.

Usługi

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla osób fizycznych

Do powstania szkód dochodzi zarówno w wyniku własnej nieuwagi jak i działania bądź zaniechania występującego po stronie osób trzecich.

odszkodowania dla osób fizycznych

Polisy posagowe

Zdecydowana większość odszkodowań wypłaconych z tego typu umów ubezpieczenia jest znacznie zaniżona. Wiemy jak to zmienić.

 

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania dla firm

Jeżeli w firmie wydarzyła się szkoda bądź szkody zdarzają się dość często, zachodzi konieczność bieżącej obsługi likwidacji szkód prowadzonych w firmie ubezpieczeniowej.

odszkodowania dla osób fizycznych

Usługi rzeczoznawcze

Wszelkie wyceny i kalkulacje dokonywane są przez uprawnionych rzeczoznawców samochodowych posiadających znaczne doświadczenie zawodowe.

odszkodowania dla osób fizycznych

Odszkodowania za słupy, wodociągi itp.

Kompleksowa obsługa roszczeń związanych z uzyskaniem odszkodowania za słupy energetyczne, wodociągi i inne media.

odszkodowania dla osób fizycznych

Windykacja należności

Sprawy o zapłatę należności z faktur bądź innych źródeł. Prowizja pobierana jest tylko i wyłącznie w sytuacji uzyskania należności dla Klienta.

PAMIĘTAJ! Twoje odszkodowanie może być wyższe! Nie pobieramy zaliczek! Honorarium płatne dopiero po przyznaniu odszkodowania!